1/6

Gepubliceerd
2023-11-28

Union vliegt met duurzame brandstof van Brussels Airlines

Brussel, 28 november 2023 - Union Saint-Gilloise en Brussels Airlines sluiten een akkoord om voortaan voor alle internationale verplaatsingen van de voetbalclub Sustainable Aviation Fuel (SAF) aan te kopen. SAF is een duurzamere brandstof die de CO2 uitstoot tot 80 procent* kan reduceren. Voor alle internationale verplaatsingen van Union zal voortaan 100% SAF aangekocht worden. Union is de eerste Europese voetbalclub die dergelijk akkoord sluit.

Met Union Inspires willen we een milieuvoortrekker zijn in de sportwereld. Union wil de uitstoot van broeikasgassen met 50% verminderen tegen 2030. Zo was Union de eerste voetbalclubs die herbruikbare bekers invoerde. Nu gaat de club nog een stap verder, dankzij deze belangrijke samenwerking met Brussels Airlines.

 

Voor alle vluchten die Union uitvoert, zal in samenwerking met Brussels Airlines 100% SAF aangekocht worden. Union is de eerste Belgische en Europese voetbalclub die dergelijk initiatief neemt.

Bij Union ligt onze focus niet enkel op het sportieve. Onze club staat voor verbondenheid met onze lokale gemeenschap en een constant streven naar de meest duurzame en ecologische oplossing. We willen onze verplaatsingen in Europa maken op de meest efficiënte en ecologische manier. Met Brussels Airlines delen we eenzelfde duurzame filosofie en deze samenwerking zet onze ambities om in daden.

- Victor Pensis, commercieel verantwoordelijke, Royale Union Saint-Gilloise

 

Als echte fan van Royale Union Saint-Gilloise vind ik het geweldig om deze samenwerking aan te kondigen. Ik ben zo blij dat we Union naar hun internationale wedstrijden kunnen vliegen en nog blijer dat we dit kunnen dankzij de aankoop van duurzame brandstof. Vliegen duurzamer maken is de kern van wat we doen, elke dag opnieuw. Met Union als ambassadeur hoop ik dat veel van onze partners en klanten hun voorbeeld zullen volgen en samen met ons zullen investeren in SAF.

- Tilman Reinshagen, Chief Operations Officer, Brussels Airlines

  1. Bij gebruik in zuivere vorm (d.w.z. niet gemengd) en berekend met erkende methoden voor levenscyclusanalyse, zoals de CORSIAmethodologie.

1/6

Een video van onze spelers die de tegenstanders ontdekken in de groepsfase van de Europa League op onze Brussels Airlines-vlucht tussen Genève en Brussel.