1/6

Gepubliceerd
2024-05-31

Philippe Bormans en Chris O’Loughlin tekenen contract tot 2028 bij Union

Onze CEO en sportief Sportief directeur tekenen een contract van vier jaar. “Ik ben ontzettend blij dat Philippe en Chris nog minstens vier seizoenen bij ons blijven. Hierdoor kunnen we het werk dat we met z'n drieën in Union hebben gestoken tot een volledig decennium verlengen”, aldus voorzitter Alex Muzio.

Philippe Bormans (37) is sinds 2018 aan de slag als CEO bij Union, toen voorzitter Muzio en Langford Holdings Limited onze club overnam. Chris O’Loughlin (45) begon in 2019 bij Union als Sportief directeur. Muzio, Bormans en O’Loughlin promoveerden met Union naar 1A in 2021. In het eerste seizoen in 1A werd Union vice-kampioen en speelden we voor het eerst sinds 1964 weer Europees voetbal. In het seizoen 2022-2023 bereikte de club de kwartfinale van de Europa League en werden we derde in de competitie. Afgelopen seizoen wonnen we na 110 jaar wachten opnieuw de Beker van België.

CEO Philippe Bormans: “Ik ben hier nu zes jaar, drie jaar in 1B, drie jaar in 1A. En vooral die laatste drie seizoenen hebben we heel veel mooie zaken meegemaakt. De overeenkomst voor de komende vier jaar bewijst dat er veel vertrouwen is bij beide partijen. Ik kijk ernaar uit om onze samenwerking verder te zetten, met de collega’s waarmee ik nu al samenwerk.”

Belangrijk voor de nabije en verre toekomst van de club blijft natuurlijk een nieuw stadion op de Bempt-site in Vorst. “De bouw van het nieuwe stadion is de belangrijkste uitdaging. Dat willen we nu ook echt gaan doen. Daarnaast gaan we onze jeugdwerking verder professionaliseren en een eigen oefencentrum opzetten voor onze a-ploeg”, aldus Bormans.

Voor Chris O’Loughlin is de verbintenis tussen hem en de club duidelijk: “Ik ben zeer gepassioneerd over wat ik en mijn team doen hier, en Union Saint-Gilloise betekent heel veel voor mij.”

 

De clubcultuur en het DNA van de ploeg gaan hand in hand voor Sportief directeur O’Loughlin. “Het zijn niet zomaar spelers die naar Union komen. Het is belangrijk dat er een match is tussen speler en club en omgekeerd. Dat is wat ik probeer te verzekeren en hopelijk kunnen we dan de komende jaren de fans blijven gelukkig maken.”